Киевская Армянская Община 2009-2012

Останки архієпископа Теодоровича, нарешті, знайшли вічний спокій
08.06.2011 21:10

7 червня 2011 у Львові відбулося перепоховання Львівського вірмено-католицького митрополита - архієпископа Юзефа(Овсепа) Теофіла Теодоровича (1864-1938).

 

http://www.youtube.com/watch?v=Zo5vqMleJV8

Для проведення літургії на Личаківський цвинтар Львова прибув Ординарій вірмено-католиків Польщі - кардинал Казімєж Нич (Варшава), Львівський Римо-католицький митрополит - архієпископ Мечислав Мокшицький (Львів), представник Ватикану - монсеньйор Геворк, душпастир вірмено-католиків північної Польщі - о.Артур Авдальян (Варшава), а також церковні ієрархи та духовенство УГКЦ, УАПЦ, УПЦ (КП), УПЦ, Вірменської Апостольської Церкви, в тому числі вірменські священики: протоієрей вірменського кафедрального собору о. Тадеос (Львів), священик о.Нерсес (Чернівці), диякон Армен Акобян.

http://www.youtube.com/watch?v=1s6Ku1Wg_Gc


У жалобній церемонії взяли участь представники Львівської обласної та міської адміністрацій, депутати, дипломати, урядовці міністерств і відомств України та Польщі, численні жителі міста Львова, представники вірменських громад Польщі та Україні.

Напередодні перепоховання відбулася поминальна літургія у вірменському кафедральному соборі Львова за участю його Високопреосвященства предстоятеля Української єпархії Вірменської апостольської церкви архієпископа Григоріса Буніатяна.

http://ksd.media.pl/

http://www.youtube.com/watch?v=Vp5v93KoQLM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=NEKU9C4_gog&feature=related


Нагадаємо читачам, що архієпископ Юзеф (Овсеп) Теодорович (1864-1938) був похований на Личаківському цвинтарі Львова. В 1938 році у похоронах архієпископа брали участь предстоятель Української греко-католицький церкви митрополит Галицький, архієпископ Андрій Шептицький та Львівський римсько-католицький митрополит, архієпископ Болеслав Твардовський. Проте, в 1972 році під загрозою будівельних робіт і руйнування могили, прах вірменського архієпископа було таємно ексгумоване його учнями і перенесено в один із родинних склепів. Через сорок років останки архієпископа були ідентифіковані і знайшли вічний спокій на колишньому місці.

Самвел Азізян

м.Львів

©фото і відео автора

фото http://bezprzesady.pl/aktualnosci/na-cmentarzu-orlat-lwowskich-arcybiskup-teodorowicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ближайшие мероприятия общины: