Киевская Армянская Община 2009-2012

20 молодих послів з 16 країн діаспори почали річну програму.
Автор: Самвел   
01.10.2021 22:06
ЄРЕВАН, ВІРМЕНІЯ (28 вересня 2021 роки) - активна молодь діаспори продовжує приїжджати до Вірменії за програмами, що реалізуються Офісом головного уповноваженого у справах діаспори РВ. Стартувала річна програма «Молодий посол діаспори», в якій беруть участь 20 вірменських активістів з 16 країн. В рамках програми, фінансованої фондом пам'яті «Джінішян», учасники проведуть два тижні у Вірменії і Арцахі, а потім повернуться до своїх країн і рік будуть працювати в громадах. Після повернення посли молоді діаспори будуть створювати медіа-контент для місцевих і міжнародних ЗМІ, а також проводити збори і консультації по репатріації.

Через рік після Другої Арцахскої війни діаспора не припиняє свою підтримку. «В результаті цієї війни ми зіткнулися з очевидною реальністю, яка полягає в тому, що ми повинні в повній мірі задіяти інтелектуальні, професійні, мережеві і глобальні можливості діаспори в повсякденному житті Вірменії», - сказав головний уповноважений Зорі Сінанян в першу річницю Другої Арцахскої війни.

Головний уповноважений побував на церемонії відкриття спільніх гібридних лабораторій діаспори та Вірменії (Medical & Health), DDC ((Digital Diagnostic Center) і MDS (Medical Dental Shop), де виробляються перші у Вірменії титанові протези для поранених солдатів. У свою чергу, американський фонд апаратів слухової допомоги (Armenian Hearing Aid Project) надасть безкоштовну підтримку по відновленню слухового здоров'я військовослужбовців, які отримали травми під час останньої війни. Також для підтримки реабілітації поранених солдатів центр «Зінворі тун» продемонстрував унікальні вироби ручної роботи, зроблені солдатами під керівництвом американської вірменки Елен Аракелян. Роботи були представлені на виставці «HANUN». Головний уповноважений Зорі Сінанян був присутній на виставці і подивився скульптури, зроблені з осколків бомби, і композиції з метеликами.

У післявоєнний період історії репатріантів стають світлими прикладами будівництва нової Вірменії. Керівник фонду протезування «Oqni», вірменин з Німеччини Айк Багратян знайшов своє покликання в тому, щоб дарувати учасникам війни повноцінне життя, надаючи протези, створені за інноваційними технологіями. Американський лікар вірменського походження, учасник «Білої армії» Другої Арцахскої війни Армен Абулян разом з сім'єю приїхав на Батьківщину і продовжує оперувати поранених солдатів. Волонтер фонду «Поспішай до доброту» Маріам Назарян повернулася з Москви до Вірменії і з членами команди фонду надає арцахцам їжу, одяг, побутові та інші предмети. Сім'я сирійських вірмен-репатріантів, героя останньої війни Каро Овагімяна знайшла своє розраду в створенні фонду імені загиблого сина і участі в лікуванні хворих дітей.

Офіс головного уповноваженого у справах діаспори
 
Ближайшие мероприятия общины: