Киевская Армянская Община 2009-2012

У Кракові вийшов новий номер журналу "Вісник Вірменського Культурного Товариства".
12.01.2020 19:27

samvelazizian У Віснику Вірменського культурного товариства №96/97 опубліковано Звіт, про те як Правління ВКТ за 2014-2018 роки — послідовно виконувало основну статутну мету Товариства, що полягала в проведенні соціальних і культурних заходів в усіх напрямках, для підтримки культури польських вірмен і ознайомлення польського суспільства з культурою, історією і соціальними проблемами Вірменської Діаспори і Вірменії.

В останні роки у Польщі спостерігається інтерес до вірменських проблем, що виражається в різних типах наукових і науково-популярних публікацій, заходів, конференцій і дискусій, які розширюють стан знань і створюють нові перспективи співпраці між фахівцями з різних галузей науки, а також любителями і ентузіастами. По цій темі опублікована анотація Томаша Кшижовского до ілюстрованої книги професора Кшіштофа Стопки у співавторстві з Я.Осецкі і К.Сікерскі «Вірмени католики у Вірменії та Грузії. Історія, пам'ять, ідентичність», книга опублікована в 2015 році в рамках гранту Національного Центру Наук.

Військова термінологія середньовіччя завжди була спірною і погано вивчена, особливо в контексті форми і функції холодної зброї. Як правило, в середні століття (саме в 9-11 століттях) в Європі існувало три основних типи зброї ближнього бою — мечі, щити і шаблі. Меч — з прямою бісектриси; широкий меч — пряме лезо з одним лезом і шабля - зігнуте лезо з одним лезом, ручка якого була бісектриса. На основі цієї класифікації Дмитро Димчук продовжує аналіз вірменської військової термінології середньовічної Вірменії часів Багратидов (9-11 ст.).

Читача не залишить байдужим захоплююча розповідь Адама Кеневіча про сина відомого польського художника вірменського походження Теодора Аксентовіча — Яна Болеслава Яха Аксентовіча. У статті наведено багато цікавих фотографій.

Нагадаємо читачам, що Вісник Вірменського культурного товариства — це культурно-науково-популярний журнал, який виходить з 1993 року у Кракові (Польща). Бюлетень публікує розповіді, спогади, думки, наукові дослідження та інші праці будь якої форми, тема яких пов'язана з історією, культурою та сучасними проблемами вірмен та Вірменії.

Співзасновником Вісника ВКТ та багаторічним головою його редакції була проф. Анна Кшиштофович. Нині редакційною колегією керує вірменознавець проф. Анджей Пісович. Вісник ВКТ співфінансується Міністерством внутрішніх справ і адміністрації Польщі.

переклад: С.Азізян
джерело www.kievao.com.ua

 
Ближайшие мероприятия общины: